پس از سیزده سال اپل بیشتر از سامسونگ گوشی فروخت!

پارسا فراتی
27 دی, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

پس از سیزده سال اپل بیشتر از سامسونگ گوشی فروخت!

سیزده سال متوالی سامسونگ بیشترین حجم فروش اسمارتفون‌ها را در اختیار داشت تا اینکه در سال 2023 میلادی این تاج بر سر اپل گذاشته شد. غول کالیفرنیایی برای اولین بار بعد از سال 2010 میلادی هم بیشترین تعداد اسمارتفون را به فروش رسانده و هم در بین 3 تولیدکننده‌ی برتر قرار دارد که رشد مالی خوبی داشته‌اند. کمپانی آمریکایی‌ای که 2.8 تریلیون دلار ارزش دارد و همیشه علاوه بر درآمد بالا سودهای هنگفتی نیز برای آن شرکت به همراه داشته است. البته درنظر داشته باشید هفته گذشته مایکروسافت گوی باارزش‌ترین کمپانی را از اپل ربود. با لوجیما همراه باشید تا ببینیم اپل چگونه توانسته با توجه به رکود در بازار موبایل به این موفقیت دست پیدا کنه.

کسب رتبه برتر در فروش گوشی های هوشمند توسط اپل

طبق گزارش‌های تحلیلی مرکز اطلاعات آمار جهانی (IDC) فروش کلی گوشی های هوشمند در دنیا با کاهش 3.2 درصدی روبرو بوده است. با وجود این شرایط اپل توانسته سهم 20.1 درصدی را در اختیار داشته باشد که برابر با فروش 234.6 میلیون گوشی در سال 2023 است. در حالی اپل به این رشد 3.7 درصدی در این سال 2023 رسیده که دو شرکت برتر در میان 3 کمپانی پرفروش حتی به این ارقام نزدیک هم نیستند.

پرفروش ترین برندها در سال 2023

از سوی دیگر، سامسونگ و شیائومی به ترتیب ضمن کاهش 13.6 درصدی و 4.6 درصدی در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. اوپو با سهم بازار 8.8 درصدی بر سکوی چهارم ایستاده و همچون سامسونگ 9.9 درصد کاهش فروش داشته است. Transsion کمپانی مالک برندهای ایتل، تکنو و اینفینیکس در سال 2023 با رشد شگفت‌انگیز 30.8 درصدی جایگاه پنجم را به خود اختصاص داده است.
البته IDC اطلاعات مربوط به سه ماهه چهارم 2023 را هم به اشتراک گذاشته است که نمایانگر پرقدرت ادامه دادن شیائومی است. این برند در مقایسه با مدت‌زمان مشابه در سال 2022 رشد 22.7 درصدی را تجربه کرده است. برندی که 40.7 میلیون گوشی فروخته و قبل از آن سامسونگ با 53 میلیون حاضر است. اما اختلاف در اینجا با رتبه‌ی اول یعنی اپل شگفت‌انگیز است که 80.5 میلیون گوشی آیفون روانه‌ی بازار کرده است.

گزارش IDC در مورد سه ماهه‌ی پایانی 2023 همچنان ادامه دارد. اوپو دیگر در مکان پنجم قرار ندارد بلکه Vivo با رشد اندک 5.5 درصدی و سهم کلی از بازار 7.4 درصدی در این جایگاه قرار دارد. Transsion نسبت به زمان مشابه سال قبل میلادی رشد چشمگیر 68.6 درصدی دارد و بدین ترتیب در جایگاه چهارم قرار دارد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.