تفاوت مرطوب کننده نرم کننده و ماسک مو

مدیر فروشگاه
23 شهریور, 1398
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

سؤالات زیادی در باره اینکه نرم کننده، ماسک مو و مرطوب کننده‌های مو هر کدام در چه مواقعی استفاده می‌شوند؟ مطرح می‌شود. در اینجا سعی می‌کنیم به این سؤالات پاسخ دهیم.

نرم کننده مو:

موهایی با تار ضخیم، معمولاً در حمام برای راحت‌تر شانه شدن نیاز به نرم کننده دارند به خصوص اگر رنگ شده یا دکلره شده باشند. نرم کننده‌ها به خاطر موادی که در آنها وجود دارد، موها را تا حدی لطیف می‌کنند و شانه پذیری آنها را راحت‌تر خواهد شد. اثر نرم کننده کوتاه و آنی است و در حد راحت شانه شدن در حمام است. توصیه می‌شود حتماً از نرم کننده‌هایی با پایه طبیعی و گیاهی مانند فیتوبام‌های فیتو استفاده کنید. اگر از نرم کننده‌های غیر مرغوب و شیمیایی استفاده کنید، به مرور زمان تار موهایتان نازک می‌شود و مو کم پشت به نظر می‌آید و یا به ریزش مو دچار خواهید شد.

ماسک مو:

وقتی موها آسیب دیده باشند مثلاً در اثر رنگ یا دکلره کردن حالت اصلی و سالم خود را از دست داده باشند توصیه می‌شود هفته‌ای یک یا دو بار از ماسک مو استفاده شود. اگر مویی که آسیب دیده است را زیر میکروسکوپ نگاه کنید، استوانه‌ای ریش ریش شده و با خلل و فرج و پیچ و تاب خورده‌ای مشاهده می‌کنید که باورتان نمی‌شود این همان تار مو است! کاری که ماسک مو می‌کند این است که با خاصیت ترمیم کنندگی و تغذیه کنندگی به عمق تار مو نفوذ کرده و بافت آسیب دیده را پر می‌کند که هم باعث استحکام بیشتر مو شده و هم بافت آسیب دیده کوتیکول تار مو را ترمیم می‌کند. از این جهت حالت زیبا و سالمی به مو می‌دهد. روش استفاده از ماسک مو بدین صورت توصیه می‌شود که هفته‌ای یک یا دو بار بسته به نوع نیاز تار موهای خود  داخل حمام بعد از شامپو مقداری از ماسک مو را به ساقه زده، شانه کرده (ترجیحاً از شانه‌های دندانه درشت استفاده کنید) تا به همه نقاط تار مو برسد سپس بسته به ضخامت موها، موهای نازک ۳ تا ۵ دقیقه و تار موی ضخیم ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کرده و بعد آبکشی کنید.

مرطوب کننده مو (بعد از حمام):

کاربرد مرطوب کننده مو کاملاً با ماسک مو متفاوت است. مرطوب کننده مو بعد از حمام استفاده می‌شود و در واقع نوعی رطوبت رسان و تغذیه کننده به موها بوده و نیاز به آبکشی ندارد. این محصولات ضمن مراقبت از تار مو مانع از خشک شدن موها در هوای آزاد و خشکی و زبری خواهد شد، انتخاب این محصولات کاملاً به نوع نیاز موهای شما و ضخامت تار مو بستگی دارد.

درآخر این مقاله من به شما روغن آرگان بل جاردین را پیشنهاد می کنم که برای بعد حمام استفاده می شود و اصلا موها را چرب نمی کند و مغذی مو می باشد همچنین درخشان کننده و نرم کننده است.می توانید برای سفارش و خرید این محصول اینجا را کلیک کنید.

 

 

همچنین در زیر می توانید پیشنهاد لوجیما برای ماسک مو و سرم مو هارا ببینید

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.