سه محل ترسناک در روسیه که هیچ کس جرات واردشدن ندارد

مدیر فروشگاه
8 مهر, 1397
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

مکان‌های مافوق طبیعی در روسیه به کرات دیده می شود ومحلی های این شهر به افسانه هایی راجع به غول‌های یک چشم, شیاطین زیر اب و غیره اعتقاد دارند که البته بیشتر این وقایع تعریف علمی ندارند.همین مکان های مافوق طبیعی باعث جذب گردشگر در روسیه شده است که در زیر به سه تای آن می پردازیم:

۱) دریاچه شیطان:

یکی از مکان‌های مافوق طبیعی در روسیه ,این دریاچه در منطقه اورزوم (Urzhum) و ۷۷۲ کیلومتری مسکو واقع شده است. جزایر کوچک پوشیده شده از علف و درخت روی سطح این دریاچه پراکنده شده‌اند. بومی های این منطقه در این دریاچه نه ماهیگیری می‌کنند و نه شنا می‌کنند زیرا از نظرشان شوم است.فواره‌های کوچک آب از زیر دریاچه بالا می‌آیند که صدای آن از نقاط دور هم به گوش می رسد که همین ترسناک است.
افسانه هایی راجع به این دریاچه شنیده می شود که در این مکان یک جنگ بزرگ بین دو قبیله رخ داده که قبیله ای که به پرستش روح شیطان مشغول بودند مردم قبیله خوب را به خودکشی وادار می کردند و این دریاچه حاصل اشک ها و گریه های زنان و کودکان این افراد است,تبدیل به پناهگاهی برای زندگی شیطان در زیر آب‌ها شد.
توضیحات علمی که وجود دارد در مورد این دریاچه از این قبیل است که در عمق ۱۱ متری، دهانه دریاچه به شکل یک کانال در بالای ناحیه «اسفنجی » شکلی قرار گرفته که از سنگ آهک تشکیل شده است. ته دریاچه دارای سوراخ‌ها، کانال‌ها، وغارهای فراوانی است و زیر آن‌ها آب با شدت در حال جریان است.
جالب اینجاست که امروزه این دریاچه معروف، یکی از مکان‌های مافوق طبیعی در روسیه برای گردشگری و به ‌ویژه ماهی‌گیری است.

 

 

دریاچه-شیطان

 

۲)دره مرگ:

دره مرگ در حوزه رودخانه ویلیوی (Vilyuy) روسیه قرار گرفته است.یکی از رودخانه‌های محلی آن منطقه  (Olguydach) نامیده می‌شود که به معنای «مکان پاتیل‌ها» است بومی‌ها گفتند که دیگچه‌های غول‌پیکری درزیر زمین دفع شده‌اند که دارای لبه‌هایی به تیزی تیغ بوده و از آهن سرخ ساخته شده‌اند. بخشی از این دیگچه‌ها از داخل زمین بیرون آمده‌اند و هرکس یک شب را در آنجا سر کند، صبح هنگام با احساس مریضی، ضعف و سردرد بیدار خواهد شد.حتی گفتند با غول‌های یک‌چشمی ملبس به آهن روبرو شده‌اند که در زیر این پاتیل‌ها می‌خوابیده‌اند. تحقیقات نشان داده تاثیرات عجیب در این منطقه احتمالا ناشی از تولید گازهای سمی آتشفشانی است.

 

 

 

دره مرگ

 

 

۳)دشت مرگبار:

در اعماق تایگا (taiga)، تقریبا در۳۷۰۰ کیلومتری شهر مسکو قرار دارد.  منطقه ای خالی با خاک سیاه رنگ که پوشیده از لاشه‌ی حیوانات وحشی، پرندگان و گاوها است. برگ‌های سبز هنگام افتادن روی این خاک تیره می‌شوند. افراد هنگام نزدیک شدن به این محل در سر، دندان‌ها و شکم خود درد شدیدی احساس می‌کنند. اغلب قطب نماها، ساعت‌ها، و سایر دستگاه‌های مغناطیسی از کار می‌افتند و در نتیجه مطالعه علل بروز این موارد غیرطبیعی را با مشکل مواجه می‌سازند. همچنین افراد به طور مرتب در جنگل‌های نزدیک به این منطقه گم می‌شوند و ساعت‌ها بی‌هدف میان جنگل‌ها پرسه می‌زنند.

به هرحال این مکان به عنوان یکی از مکان‌های مافوق طبیعی در روسیه شناخته می‌شود که هنوز به طور کامل برای اهالی بومی آن منطقه عادی‌ نشده است.

 

 

دشت مرگبار

 

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.