با موهای بافته شده بخوابید

بافتن مو قبل از خواب نه تنها تار موها را در طول شب از صورت دور نگه می‌دارد بلکه در مو موج‌های زیبایی ایجاد می‌کند که نیازمند آراستن کمتری در صبح است.

با موهای خیس نخوابید

با موهای خیس نخوابید مگر زمانی که مو را می‌بافید یا از کرم مو استفاده می‌کنید. این کار می‌تواند سخت باشد اگر که شب‌ها حمام می‌کنید، اما اهمیت دادن به این کار مهم است زیرا موی خیس از موی خشک ضعیف‌تر می‌باشد. «خوابیدن با موهای خیس می‌تواند باعث وز شدن یا شکستن مو بشود مخصوصاً زمانی که مو از قبل شکننده و خشک باشد یا اینکه با مواد شیمیایی کاری روی مو انجام شده باشد.» سعی کنید زمان استحمام خود را چند ساعت به عقب ببرید یا اینکه قبل از رفتن به رختخواب موهایتان را با سشوار خشک کنید.

از کش مو پلاستیکی اجتناب کنید

کش مو را از اتاقتان دور کنید غیر از زمانی که با آن موی بافته شده را محکم می‌کنید: «خوابیدن با موهای دم اسبی شده باعث ایجاد کشش و فشار در خط رویش مو می‌شود و می‌تواند باعث ریزش مو شود.» کش مو همچنین باعث ایجاد چین خوردگی در مو می‌شود که خلاص شدن از شر آن سخت است.

پوست سرتان را ماساژ دهید

یک ماساژ سریع، نه تنها به شما کمک می‌کند بعد از یک روز طولانی، آرام شوید بلکه سلامت موهایتان را بهبود می‌دهد. با ماساژ ملایم پوست سرتان با نوک انگشتان قبل از خواب، شما چربی‌های طبیعی را پخش خواهید کرد که باعث می‌شود در صبح، موهای درخشان‌تری داشته باشید. هشدار: این نکته برای موهای خشک و ضخیم، کاربرد دارد و اگر موهای نازکی دارید، این کار احتمالاً فقط باعث خواهد شد که موهایتان چرب‌تر به نظر برسند.

 

 استفاده از نرم کننده ها

اگر می خواهید موهای نرمی داشته باشید، نرم کننده ها را شب روی مو بمالید. این کار از شکنندگی و فر خوردگی مو هنگام بیدار شدن جلوگیری میکند.

 

 شانه کردن مو 

مهم نیست که چقدر خسته اید، همیشه قبل از خواب موها را شانه کنید.این یک قانون طلایی است.

 

 استفاده از شامپوهای خشک کننده 

قبل از خواب از شامپوهای خشک کننده در طول شب استفاده کنید.زمان کافی برای ماندن روی مو را دارد و مفید است.

 

  نخوابیدن روی بالشت چرک

تمیزی رو بالشتی تاثیرات بسیار جالبی روی مو می گذارد و همچنین بعضی از کارشناسان مدعی هستند که خوابیدن روی رو بالشتی های ابریشمی از شکنندگی مو جلوگیری می کند.

 

مالیدن ژل آلوورا

ژل آلوورا برای موهای خشک و فرخورده مناسب است و باعث آبرسانی و مرطوب کردن مو می شود.

 

 اسپری موها 

قبل از اینکه به رختواب بروید بسیار ضروری است که از اسپری ها برای رطوبت مو استفاده کنید که وقتی از خواب بیدار می شوید موهای مرتب تری داشته باشید.