۱۰ علائمی که روی صورت نگران کننده است

مدیر فروشگاه
7 مهر, 1397
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
10 علائمی که روی صورت نگران کننده است

همانطور که می دانید صورت یکی از اعضای اصلی بدن است و توجه به آن بسیار مهم می باشد اگر دقت کرده باشید وقتی به دکتر مراجعه می کنید ابتدا به صورت شما نگاه می کند چون علائمی که وجود دارد اعم از تغییر رنگ و پف صورت می تواند جای تعمل داشته باشد.

۱)پف چشم ها:

هر چند علت حلقه‌های تیره‌ی پای چشمها می‌تواند صرفا خستگی و خوب نخوابیدن باشد، اما ممکن است دلایل پنهان جدی‌تری هم وجود داشته باشد. پُف چشمها نیز به علت تجمع مایعات در زیر چشمها بوجود می‌آید. علت می‌تواند سن‌تان باشد,ممکن است ژنتیکی باشد,ممکن است آلرژی غذایی داشته باشید,شاید هم زیاد نمک می‌خورید,کمبود خواب دارید,شاید سمومی در بدن‌تان دارید,ممکن است نارسایی کلیوی داشته باشید و یا چشمهای‌تان را زیاد می‌مالید.

 

پف چشم ها

 

۲)رنگ پریدگی چهره ویا زردی پوست:

جریان خون در زیر پوست به گونه‌ها رنگ گلگون می‌دهد که نشانهٔ سلامت به حساب می‌آید. اگر این جریان خون کاهش یابد رنگ پوست پریده به‌نظر می‌رسد.کم تحرکی علاوه بر بیماری‌های دیگر باعث رنگ‌پریدگی پوست هم می‌شود. رنگ پریدگی چهره می تواند از علائم بیماری کم خونی باشد. زردی چهره ممکن است علامت بیماری کبدی باشد. ته رنگ مایل به آبی لب ها یا بستر ناخن ها می تواند نشان دهنده ی بیماری قلبی یا ریوی باشد.

 

رنگ پریدگی چهره ویا زردی پوست

 

 

۳) پوست یا لب های پوسته شده:

نشانه ی هشدار دهنده ی کم شدن آب بدن است.ممکن است از بیماری جدی تری حکایت داشته باشد که روی عملکرد غدد تعریق تأثیر می گذارد، مثل کم کاری تیروئید یا دیابت.خشکی هوا و تماس مستقیم با نور آفتاب از مهم‌ترین علت‌های ابتلا به خشکی، پوسته‌ریزی و ترک خوردن لب‌هاست. برخی از رژلب‌ها حاوی مواد قابضی هستند که باعث تشدید خشکی و ترک لب‌ها می‌شوند.مصرف برخی داروها.می تواند نشانه ای از ابتلا به اگزمای لب باشد. اگزماهای پوستی، نوعی بیماری سرشتی هستند.

 

رنگ پریدگی چهره ویا زردی پوست

 

 

 

۴) خال های جدید روی صورت:

اختلالات هورمونی، ضعیف بودن سیستم ایمنی پوست در مواجه با باکتری ها، چربی،نورآفتاب، خوردن قرص ضدبارداری، آلوگی خون به دلیل مصرف زیاد مواد ناسالم و سرخ کردنی و ..از دلایل ایجاد خال هستند همچنین ممکن است نشانه ی سرطان پوست و در برخی موارد علامت یک بیماری داخلی یا سندرم ژنتیکی باشد.

 

 

خال های جدید روی صورت

 

۵)عدم تقارن در صورت:

عدم تقارن دلایل و علت های متفاوتی دارد, یکی از مهمترین آنها علت های مادرزادی و ژنتیکی است می تواند یکی از نشانه های اولیه ی سکته ی مغزی باشد.علت های اکتسابی هم از دلایل عمده ی دیگری است که روی عدم تقارن صورت تاثیر بسیار زیادی می گذارد مثلا در هنگام زایمان هنگامی که به غضروف های صورت فشار بیاید و یا در زایمان طبیعی نوزاد را از فک و یا از صورت بیرون بیاورند ممکن است این مشکل ایجاد شود.

 

 

عدم تقارن در صورت

 

۶)موهای زائد:

رویش موهای زائد به ویژه روی کناره های فک، چانه و بالای لب ها می تواند از نشانه های سندرم تخمدان پلی کیستیک باشد.وارد شدن به دوران ناباروری,غده فوق کلیوی شما بیش از حد فعال است,اضافه وزن,شاید مشکل از داروها باشد,مشکلات تیروئید,ممکن است ارثی باشد.

 

موهای زائد

 

 ۷)راش ها و لکه های پوستی:

خوشه های خارش دار یا برآمدگی های قرمز رنگ می توانند از نشانه های بیماری سلیاک باشند راش های پوستی پروانه شکل روی استخوان گونه یا بالای بینی، میان ابروها ممکن است از علائم بیماری خود ایمنی لوپوس باشند.همچنین آلرژی ها، اگزما، بیماری روزاسه و برخی عفونت ها هم می تواند از این علائم باشند.

 

راش ها و لکه های پوستی

 

۸)برآمدگی روی پلک ها:

به آن ها چربی پلک یا زانتلاسما گفته می شود. خطر بروز بیماری قلبی در بیماران مبتلا به زانتلاسما بیشتر است . احتمال مسدود شدن عروق خونی و همینطور بروز سکته ی قلبی در آینده در این بیماران در مقایسه با دیگران بیشتر است.

 

 

برآمدگی روی پلک ها

 

۹)عقب رفتگی چانه:

کوچک بودن فک پایین,کوچک بودن دندانهای فک پایین,عادتهای نادرست می تواند از علائم تورفتگی چانه باشد.

 

عقب رفتگی چانه

 

۱۰)ریزش موهای مژه و ابرو:

می تواند از نشانه های بیماری طاسی منطقه ای باشد که باید حتما به پزشک مراجعه کرد.

 

ریزش موهای مژه و ابرو

 

 

 

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.